Integracja i wizualizacja

Integracja systemów to gwarancja wygody, elegancji i prestiżu. Integracja systemu oświetlenia, ogrzewania i alarmu w jedną, w pełni zautomatyzowaną instalację przełoży się na komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo i oszczędność.

Jak w praktyce wygląda integracja instalacji?

Zintegrowany system nie wykrywając obecności pracowników wyłączy oświetlenie na klatce schodowej i w toaletach. Zmniejszy ogrzewanie, by nie generować kosztów. Będzie czuwał, by ogrzewanie i klimatyzacja nie były włączone jednocześnie w pomieszczeniu. Temperatura regulowana będzie automatycznie w zależności od temperatury otoczenia, a rolety w oknach opuszczą się w przypadku ostrego słońca. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie system alarmowy reagujący na zagrożenia takie jak włamanie, pożar, zalanie.

Wygoda

Czujniki będą samoczynnie reagować na słońce i cień, wysokie i niskie temperatury. Ostre słońce sprawi, że automatycznie zasuną się rolety i zmniejszy, bądź wyłączy ogrzewanie. Jeśli temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej określonej, a słońce zajdzie za chmury, grzejniki włączą się ponownie, a żaluzje podniosą, by zapewnić komfortowe warunki pracy oraz oszczędność.

Bezpieczeństwo

O bezpieczeństwo budynku ze zintegrowaną instalacją dbać może zarówno telewizja przemysłowa, system sygnalizacji włamania i kontrola dostępu, ale również czujniki dymu, gazu, tlenku węgla. Cały system pracuje nad tym, by zapewnić gościom, czy pracownikom maksymalne bezpieczeństwo w sytuacjach krytycznych takich jak włamanie, pożar, zalanie.

Oszczędność

Oszczędność energii, w bezpośredni sposób przekłada się na oszczędności finansowe oraz ochronę środowiska. Zintegrowana instalacja nigdy nie dostarcza energii elektrycznej, która nie zostanie wykorzystana. Zasada ta dotyczy zarówno oświetlenia, jak również pracy układów zasilania klimatyzacji i wentylacji. Co więcej, instalacja kolejnych elementów systemu jest tańsza i łatwiejsza – okablowanie budynku jest przystosowane do zmian i unowocześnień.