Inne

Sterowanie oświetleniem

Automatyczne sterowanie oświetleniem będzie uwzględniać natężenie światła dziennego, porę dnia, sygnały od sensorów obecności domowników w pomieszczeniach oraz otwieranie i zamykanie drzwi.

Inteligentny system będzie wiedział, kiedy słońce zajdzie dziś wieczorem, a zatem rozpozna moment, w którym należy automatycznie przejść na korzystanie ze sztucznego oświetlenia. Oświetlenie może być dostosowane do preferencji każdego z domowników lub zaprogramowane, tworząc scenę świetlną. Sterowanie oświetleniem to nie tylko komfort. Przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa. Przykładowo, przed wyjazdem na urlop istnieje możliwość ustawienia scen symulacji obecności domowników, aby dom sprawiał wrażenie tętniącego życiem.

Zalety systemu sterowania oświetleniem

 • Automatyczne sterowanie oświetleniem, w zależności od pory dnia i natężenia światła naturalnego
 • Samoczynne zapalanie się świateł w korytarzach, na schodach, pokojach i pomieszczeniach funkcyjnych
 • Automatyczne gaszenie świateł po wyjściu domowników z domu
 • Włączanie świateł w ogrodzie podczas otwierania bramy garażowej
 • Włączanie oświetlenia w domu sygnałem z systemu alarmowego
 • Funkcja scen świetlnych na zewnątrz i wewnątrz domu
 • Możliwość symulacji obecności domowników, gdy dom jest pusty
 • Zdalne sterowanie oświetleniem domu za pomocą iPhone’a, iPada lub smartphone’a i tableta z systemem Android

Sterowanie ogrzewaniem

Inteligentny dom z instalacją umożliwiającą sterowanie ogrzewaniem zapewni komfortową temperaturę niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Mogą Państwo korzystać zarówno z regulacji czasowej i zaprogramować zakręcenie ogrzewania w nocy lub w ciągu tygodnia lub pozostawić tę kwestię sensorom, które reagują na zmiany temperatury otoczenia i same dostosują poziom ogrzewania w poszczególnych wnętrzach, zależnie od pory dnia, pory roku i obecności osób. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem to nie tylko wygoda, ale również znaczna oszczędność energii – instalacja nigdy nie dostarcza energii, która nie zostanie wykorzystana. Przykładowo, w chwili gdy czujniki nie rejestrują obecności osób w domu, redukują poziom ogrzewania. Mogą Państwo zdalnie, za pomocą komputera lub telefonu komórkowego z podłączeniem do Internetu, włączyć bądź zwiększyć ogrzewanie przed powrotem do domu.

Zalety systemu sterowania ogrzewaniem

 • Samoczynne wyłączenie ogrzewania podczas przewietrzania poszczególnych pomieszczeń
 • Automatyczna regulacja temperatury, zależnie od zmiany pogody i nasłonecznienia
 • Automatyczne wyłączenie ogrzewania pod nieobecność domowników
 • Sterowanie ogrzewaniem zdalnie, za pomocą iPhone’a, iPada, tableta czy smartphone’a

Sterowanie klimatyzacją i wentylacją

Klimatyzowanie pomieszczeń przekłada się na lepsze samopoczucie domowników. Inteligentny dom z automatycznym systemem klimatyzacji i wentylacji zapewni pełną kontrolę nad parametrami i jakością powietrza w wybranych pomieszczeniach. Stworzenie odpowiednich warunków do odpoczynku, zabawy czy pracy będzie zależne od jednego włącznika. Sensory, reagując na rosnącą temperaturę otoczenia oraz poziom nasłonecznienia, załączą klimatyzatory i wyregulują temperaturę w pomieszczeniach.

Zalety systemu sterowania klimatyzacją i wentylacją

 • Możliwość sterowania klimatyzacją z tych samych przycisków, które służą do sterowa ogrzewaniem
 • Możliwość włączenia klimatyzacji jedynie w przypadku obecności domowników
 • System zarządzania energią pozwalający na jej oszczędzanie
 • Komfort i bezpieczeństwo – czujniki systemu klimatyzacji i wentylacji dbają nie tylko o komfortowe warunki klimatyczne w budynku, ale także, dzięki stałemu pomiarowi i utrzymaniu składu powietrza, dają możliwość wczesnego wykrycia dymu
 • Obniżenie kosztów energii potrzebnej do schłodzenia powietrza w pomieszczeniach, zintegrowanie systemu klimatyzacji i wentylacji ze sterowaniem lamelami żaluzji, pozwoli czujnikom temperatury regulować ich kąt nachylenia w przypadku dużego nasłonecznienia

Sterowanie roletami, żaluzjami, markizami

Inteligentny dom z możliwością sterowania roletami, żaluzjami czy markizami zapewni komfort, zwiększy funkcjonalność i dodatkowo podniesie poziom bezpieczeństwa. Zintegrowanie instalacji z zamkiem elektrycznym, przy wyjściu z mieszkania i przekręcaniu klucza, spowoduje samoczynne opuszczenie się rolet w całym domu.

Zalety systemu sterowania roletami, żaluzjami, markizami