Inteligentny dom

Inteligentny dom to miejsce, w którym wszystkie instalacje elektryczne zintegrowane są w jedną. Poszczególne sensory i czujniki komunikują się ze sobą i reagują na zmiany w otoczeniu. Dzięki temu sterowanie systemem alarmowym, ogrzewaniem, oświetleniem, klimatyzacją czy roletami nie wymaga od mieszkańca żadnego wysiłku. Wszystkie akcje w inteligentnym domu mogą być podejmowane przez system automatycznie.

 

Komfort

Mogą Państwo wyposażyć swój dom w czujniki, które będą samoczynnie reagować na zmieniające się natężenia słońca, wysokie i niskie temperatury. Rano światła mogą załączać się powoli, by nie oślepiać mieszkańców, a zamiast natarczywego dźwięku budzika włączy się Państwa ulubiona piosenka. Otwarte okno zimą spowoduje wyłączenie się grzejników. Ostre słońce sprawi, że automatycznie zasuną się rolety. Jeśli temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej określonej, grzejniki włączą się samoczynnie, by zapewnić Państwu komfortowe warunki do wypoczynku.

Wygoda

Inteligentny dom to swobodny klimat, pozwalający na zsynchronizowanie wymagań nowoczesnych domowników oraz kreatywne i nieszablonowe zarzadzanie przestrzenią. Możemy zapomnieć o rutynowych, codziennych czynnościach. Wiele z nich system wykonuje automatycznie, a wszystkimi możemy sterować w bardzo prosty sposób, za pomocą wielofunkcyjnych przycisków w panelu sterującym, a także zdalnie przy użyciu iPada, telefonu, czy komputera z podłączeniem do Internetu.

Bezpieczeństwo

Inteligentny system zapewni kompleksową ochronę przed włamaniem i kradzieżą oraz przed potencjalnym pożarem czy zalaniem. Systemy alarmowe mogą podzielić budynek na kilka stref, więc część domu, w której aktualnie nie przebywamy jest aktywnie chroniona. Z kolei czujniki ruchu zamontowane w budynku są tak skonstruowane, że nie włączą alarmu, wyczuwając obecność zostawionych w domu zwierząt.

W chwili wykrycia intruza na terenie naszej posesji informacja o włamaniu może dotrzeć do nas w postaci informacji wyświetlającej się na urządzeniu mobilnym. Alarm może być połączony z sygnałem dźwiękowym, co wystraszy potencjalnych złodziei oraz cichym powiadomieniem odpowiednich służb monitorujących budynek, co ułatwi ich schwytanie. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa dają również możliwość ciągłego monitorowania domu.

Oszczędności

Oszczędność energii elektrycznej i cieplnej w bezpośredni sposób przekłada się na ochronę środowiska. System nie pozwoli na jednoczesne otwarcie okien i utratę ciepła z włączonych grzejników, samoczynnie je zamknie. Co więcej, instalacja kolejnych elementów systemu jest tańsza i łatwiejsza – okablowanie budynku jest przystosowane do zmian i unowocześnień.

Nastrój i elegancja

Dom z inteligentną instalacją przykuwa uwagę gości. Ilość przycisków i wyłączników jest ograniczona do minimum. Są dyskretne, eleganckie i nowoczesne. Idealnie dopasowane do wystroju wnętrza. Jeden wyświetlacz może obsłużyć cały dom – od ogrzewania, przez oświetlenie, żaluzje czy system alarmowy. Dzięki „scenom świetlnym” zbudują Państwo odpowiedni nastrój na każdą okazję – romantyczną kolację, mecz piłki nożnej ze znajomymi, wieczorne czytanie książki, czy imprezę. System Multiroom sprawi, że zaskoczą Państwo gości muzyką dobiegającą z niewidocznych głośników, a system kina domowego sprawi, że poczują się Państwo jak w prawdziwej sali kinowej.