Kino domowe

Kto z nas nie lubi oglądać filmów w kinie? Wrażenia, jakich doznaje się podczas seansu, są nieporównywalne do tych sprzed telewizora, nawet tego o największej rozdzielczości. Dlaczego? Za wszystko odpowiedzialny jest dźwięk. To dzięki niemu czujemy się tak, jakbyśmy byli w centrum rozgrywających się na ekranie wydarzeń.

Kino w domu

Firma IRA Inteligentne rozwiązania Automatyki proponuje system kina domowego, którego zaletą jest integracja wysokiej klasy dźwięku z nieskazitelną jakością obrazu. Cechą charakterystyczną tego systemu jest zastosowanie jednego punktu centralnego, w którym umieszczone są wszystkie źródła dźwięku i obrazu. System kina domowego to przede wszystkim możliwość rozsyłania sygnału video po wielu pomieszczeniach w domu, ale także sprawne sterowanie obrazem i dźwiękiem, które rozdziela się na wnętrza, przypisując im niezależność brzmieniową i wizyjną.

Szybka zmiana aranżacji

Ekran projekcyjny o wysokim standardzie, który można zamontować pod sufitem oraz projektor najwyższej klasy, pozwalają na niezwykle szybką zmianę aranżacji wnętrza w profesjonalne kino domowe w momencie kiedy chcemy cieszyć się wspólnym oglądaniem z rodziną lub przyjaciółmi.

Zestrojenie dźwięków

Uzupełnienie doskonałego obrazu stanowi idealnie zestrojony dźwięk, który płynie z systemu najlepszej jakości głośników. Dźwięk przestrzenny w kinie domowym uzyskujemy dzięki połączeniu minimum 5 głośników wraz z głośnikiem nisko tonowym tzw. subwooferem, który wygładza dźwięk na wysokich częstotliwościach niezależnie od poziomu głośności. Prawidłowe rozmieszczeni głośników stwarza złudzenie otoczenia przez dźwięk. Proponujemy najnowszej generacji głośniki stanowiące dopełnienie najwyższej klasy ekranu projekcyjnego czy telewizora. Wbudowanie ekranu oraz głośników np. w ścianę nie zajmuje miejsca, przez co nie stanowi przeszkody w dowolnej, swobodnej aranżacji wnętrza.

Sterowanie kinem domowym

Sterowanie kinem domowym odbywa się za pomocą nowoczesnych paneli sterujących, umieszczonych w ścianach lub stacjonarnych. Programowalny, estetyczny sterownik jest kompatybilny z każdą marką sprzętu AV istniejącą na rynku.