Systemy alarmowe

System alarmowy nie tylko maksymalizuje stopień ochrony, ale stwarza również mieszkańcom swobodne warunki do kreatywnej pracy czy zabawy, zabezpieczając domowników przed zalaniem czy pożarem.

Kompleksowa ochrona

Bezpieczeństwo to jedna z najwyżej cenionych wartości w życiu człowieka. Chcemy chronić siebie, swoich bliskich oraz nasze mienie. Firma IRA Inteligentne Rozwiązania Automatyki oferuje kompleksową usługę w zakresie wykonywania i wdrażania inteligentnych systemów alarmowych. W swoim zakresie posiadamy standardowe systemy, realizowane przez szereg czujników, detektorów, kontaktronów, chroniących wnętrze domu. Zaawansowane możliwości urządzeń pozwalają na eliminację fałszywych sygnałów ostrzegawczych wywołanych przez zwierzęta domowe czy czynniki atmosferyczne. Systemy alarmowe mogą podzielić budynek na kilka stref, gdzie część domu, w której aktualnie nie przebywamy jest aktywnie chroniona. System alarmowy można zaprogramować zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. W chwili wykrycia intruza na terenie naszej posesji informacja o włamaniu może dotrzeć do nas w postaci informacji wyświetlającej się na telefonie, alarm może być połączony z sygnałem dźwiękowym, co wystraszy potencjalnych złodziei lub cichym powiadomieniem odpowiednich służb monitorujących budynek, co ułatwi ich schwytanie. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa dają również możliwość ciągłego monitorowania domu.

Militarna technologia

IRA Inteligentne Rozwiązania Automatyki proponuje również rozwiązania dla bardziej wymagających Klientów. Także te najnowocześniejsze, oparte o kabel sensoryczny. To pomysł zaczerpnięty z sił wojskowych, zabezpieczenie niewidoczne dla oczu. Kabel zakopuje się w ziemi tworząc nieregularne kształty. Kabel generuje niewidoczne pole magnetyczne, co sprawia, że żaden intruz nie ma szans przejścia niezauważonym. Kabel można programowo podzielić na kilkumetrowe strefy i zintegrować na przykład z systemem kamer szybkoobrotowych z zoomem, w przypadku naruszenia danej strefy, kamera sama ustawia się na obszar, z którego nadchodzi intruz.

Zalety inteligentnego systemu alarmowego
  • Dzięki wizualizacji alarmu oraz zastosowaniu komputerów kieszonkowych kontrola nad systemem alarmowym jest dostępna 24 godziny na dobę
  • Możliwość zaprogramowania „cichego powiadomienia”, które pomaga w złapaniu sprawców na gorącym uczynku
  • Budynek może być podzielony na kilka stref, więc włączenie alarmu jest możliwe również podczas obecności domowników
  • Czujki ruchowe eliminują wywołanie alarmu przez obecność zwierząt domowych
  • Możliwość powiadomienia o alarmie