Kontrola dostępu KD

Skaner linii papilarnych

Najnowszej generacji termiczne skanery linii papilarnych, podłączone do elektrozaczepu lub zamka elektrycznego-szyfrującego, świetnie sprawdzają się w ograniczaniu dostępu zarówno wejścia do budynku, jak i poszczególnych pomieszczeń, gdzie przechowywane są np. ważne dokumenty, wartościowe przedmioty, serwery, sejfy. Wysokiej klasy czytniki biometryczne mogą mieć również zastosowanie przy zabezpieczaniu komputerów, co eliminuje potrzebę ciągłego wpisywania hasła. Rozwiązanie charakteryzuje się prostotą obsługi i montażu oraz łatwym zapisywaniem i kasowaniem użytkowników.

Bramki obrotowe

Kontrola dostępu KD to również bramki obrotowe, otwierane kartą, kodem lub skanerem linii papilarnych. Pozwalają na kontrolę ruchu osobowego pracowników i osób przebywających w budynku, a także kontrolę czasu pracy. Integracja tego systemu z systemem alarmowym w przypadku ogłoszenia ewakuacji pozwala na automatyczne otwarcie bramki obrotowej tak, aby nie blokować możliwości bezpiecznego opuszczenia terenu. Jednocześnie miejsca szczególnie chronione, nadal będą aktywnie zabezpieczone przez system alarmowy.

Czytnik kart i transponderów

System czytników kart i transponderów jest powszechnie wykorzystywany w obiektach użyteczności publicznej, takich jak parki rozrywki, lotniska, czy obiekty przemysłowe. Standardowym przykładem wykorzystania systemu czytników kart są laboratoria czy banki, gdzie przy różnorodnych stopniach zabezpieczeń, mamy możliwość łatwej kontroli dostępu do różnych obszarów i pomieszczeń przy równoczesnym monicie osób wchodzących i wychodzących.